Hallituksen yhteystiedot

Puheenjohtaja Kirsi Tolvanen

Terveydenhoitaja (YAMK), reumahoitaja

Osastonhoitaja

KSSHP

Puh. +358405323602

Email: kirsi.tolvanen(at)outlook.com


Varapuheenjohtaja Miia Niutanen

Sairaanhoitaja (AMK), reumahoitaja

Tyks, Turunmaansairaala

Email: miia.niutanen@gmail.com


Sihteeri Jaana Ryyppö

Sairaanhoitaja (AMK),reumahoitaja

Phhyky, Päijät-Hämeen hyvinvointiyhtymä

Email:  jaana.ryyppo@gmail.com


Rahastonhoitaja Anna-Maija Ruotsalainen 

Terveydenhoitaja (AMK), Reumahoitaja

Oulun kaupunki avoterveydenhuolto

Kontinkankaan Hyvinvointikeskus

Email: anna-maija.ruotsalainen@ouka.fi


Varsinaiset jäsenet

Pirjo Murto

Erikoissairaanhoitaja

Meilahden kolmiosairaala, Reumataudit

Työpuhelin +358 50 427 4867

Matkapuhelin +358 40 7099003

Email: pirjo.murto@hus.fi


Anne Mäki- Rautila

Osastonhoitaja

OYS

Email: anne.maki-rautila@ppshp.fi


Sirkku Sartoneva

Apulaisosastonhoitaja

PSHP / Reumakeskus

Email: sirkku.sartoneva@pshp.fi


Tiina Vuojolahti

Sairaanhoitaja (AMK), terveydenhoitaja (AMK), reumahoitaja

Kymsote, Kotkansaaren terveysasema

Email: tiina.vuojolahti@kymsote.fi


Laura Pauha

Email: laura.pauha@gmail.com


Varajäsenet

Pauliina Alho

Sairaanhoitaja (AMK)

TYKS, Salon sairaala

Email: pauliina.alho@tyks.fi


Eeva Tuomenoksa

Sairaanhoitaja (AMK), Reumahoitaja


Outi Siira

Sairaanhoitaja (AMK), reumahoitaja

TAYS, Valkeakoski, Sisätautien poliklinikka

Email: outi.siira@pshp.fi


Jonna Schroderus

Email: jonna.schroderus@hus.fi