Hallituksen yhteystiedot

Puheenjohtaja Kirsi Tolvanen

Terveydenhoitaja (YAMK), reumahoitaja

Osastonhoitaja

KSSHP

Puh. +358405323602

Email: kirsi.tolvanen@outlook.com




Varapuheenjohtaja Pirjo Murto

Erikoissairaanhoitaja

Meilahden kolmiosairaala, Reumataudit

Työpuhelin +358 50 427 4867

Matkapuhelin +358 40 7099003

Email pirjo.murto@hus.fi




Sihteeri Jaana Ryyppö

Sairaanhoitaja (AMK),Reumahoitaja

Puh. +358 44 780 2414

Email jaana.ryyppo@phhyky.fi




Rahastonhoitaja Anna-Maija Ruotsalainen 

Terveydenhoitaja (AMK), Reumahoitaja

Oulun kaupunki avoterveydenhuolto

Kontinkankaan Hyvinvointikeskus

Email anna-maija.ruotsalainen@ouka.fi




Varsinaiset jäsenet

Anne Mäki- Rautila

Osastonhoitaja

OYS

Email: anne.maki-rautila@ppshp.fi




Sirkku Sartoneva

Apulaisosastonhoitaja

PSHP / Reumakeskus

Email sirkku.sartoneva@pshp.fi




Eeva Tuomenoksa

Sairaanhoitaja (AMK), Reumahoitaja

Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri (Eksote)

Sisätautien poliklinikka, Reumapoliklinikka

Email eeva.tuomenoksa@eksote.fi




Miia Niutanen

Sairaanhoitaja (AMK), reumahoitaja

Tyks, Turunmaansairaala

Email miia.niutanen@gmail.com




Tiina Vuojolahti

Sairaanhoitaja (AMK), terveydenhoitaja (AMK), reumahoitaja

Kymsote, Kotkansaaren terveysasema

Email tiina.vuojolahti@kymsote.fi





Varajäsenet

Laura Pauha

Email: laura.pauha@hus.fi




Outi Siira

Sairaanhoitaja (AMK), reumahoitaja

TAYS, Valkeakoski, Sisätautien poliklinikka

Email outi.siira@pshp.fi




Pauliina Alho

Sairaanhoitaja (AMK)

TYKS, Salon sairaala

Email pauliina.alho@tyks.fi




Anne-Maria Kemilä

Email: anne-maria.kemila@hus.fi