Hallituksen yhteystiedot

Puheenjohtaja Kirsi Tolvanen

Terveydenhoitaja (YAMK), reumahoitaja

Email: tolvanen.kirsi@suomi24.fi

 

Varapuheenjohtaja Pirjo Murto

Erikoissairaanhoitaja

Meilahden kolmiosairaala, Reumataudit

Pl 372, 00029 HUS

Työpuhelin +358 50 427 4867

Matkapuhelin +358 40 7099003

Fax +358 9 47177283

Email pirjo.murto@hus.fi

 

Sihteeri Jaana Ryyppö

Sairaanhoitaja (AMK),Reumahoitaja

Päijät-Hämeen hyvinvointiyhtymä (Phhyky)

Läntinen terveysasema

Terveystie 4

15870 Hollola

Puh. 044 780 2414

Email jaana.ryyppo@phhyky.fi

 

Rahastonhoitaja Anna-Maija Ruotsalainen 

Terveydenhoitaja (AMK), Reumahoitaja

Oulun kaupunki avoterveydenhuolto

Kontinkankaan Hyvinvointikeskus

Kajaanintie 46 A

PL 9, 90015 Oulun kaupun

Email anna-maija.ruotsalainen@ouka.fi

 

Varsinaiset jäsenet

Paula Mäkeläinen

ESH, TtT, Yliopettaja

Ilmarisenkatu 9 A 7

50130 Mikkeli

Työpuhelin 040 8298 462

Email paula.makelainen@surffi.fi

 

Sirkku Sartoneva

Apulaisosastonhoitaja

PSHP / Reumakeskus

Teiskontie 35 PL 2000

33521 Tampere

Työpuhelin (03) 311 69091

Email sirkku.sartoneva@pshp.fi

 

Eeva Tuomenoksa

Sairaanhoitaja (AMK), Reumahoitaja

Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri (Eksote)

Sisätautien poliklinikka, Reumapoliklinikka

Valto Käkelänkatu 1, 53130 Lappeenranta

Työpuhelin +358 5 352 5840

Email eeva.tuomenoksa@eksote.fi

 

Miia Niutanen

Email miia.niutanen@gmail.com

 

Tiina Vuojolahti

Email tiina.vuojolahti@kymsote.fi

 

Varajäsenet

Eila Oksa

Email eila.oksa@ppshp.fi

 

Outi Siira

Sairaanhoitaja (AMK), reumahoitaja

TAYS/Valkeakoski, Sisätautien pkl

Salonkatu 24

37600 Valkeakoski

Email outi.siira@pshp.fi

 

Pauliina Alho

Email pauliina.alho@tyks.fi

 

Minna Tervanen-Lehto

Email minna.tervanen-lehto@hus.fi

 

Anne-Maria Kemilä

Email: anne-maria.kemila@hus.fi